W każdym domu na pewno znajdzie się co najmniej kilka pojemników, w których przechowywana jest żywność – resztki z obiadu, wędliny i sery, zamrożone warzywa i owoce. Zamknięte w plastikowym pojemniku jedzenie dłużej zachowuje świeżość. Opakowanie wykonane z odpowiednich materiałów można wykorzystywać wielokrotnie. Czasami pojawia się pytanie, jak dbać o takie pudełka? Jak wyczyścić ewentualne przebarwienia, które są nieuniknione, jeśli przechowuje się w nich barwiące produkty (np. buraczki lub paprykę)? Tak naprawdę czyszczenie pojemników plastikowych nie jest trudnym zadaniem, wystarczy znać odpowiednią metodę.
Codzienna pielęgnacja plastikowych pojemników jest łatwa. Myje się je tak samo, jak inne naczynia. Wystarczą:
płyn do mycia naczyń
ciepła woda
ostra gąbka
Powyższe akcesoria wystarczają do standardowego czyszczenia pojemników plastikowych. Jednak w niektórych sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych działań. Przykładowo, po przechowywaniu surowego mięsa wskazana jest dezynfekcja pudełek. Do tego najlepiej wykorzystać specjalistyczny środek. Ten sam, który wykorzystywany jest do dezynfekcji desek do krojenia. Nieco trudniejsze zadanie stoi przed tymi, którzy czyszczenie pojemników plastikowych muszą zacząć od doczyszczenia przebarwień. Czy da się to zrobić? Sprawdź proponowane przez nas rozwiązania.
Twoje pojemniki z plastiku uległy widocznym przebarwieniom? Obawiasz się, że nie odzyskają już swoich pierwotnych walorów estetycznych? Uspokajamy – jak najbardziej da się wyczyścić przebarwione pojemniki! Istnieje kilka metod, a wszystkie z nich są skuteczne.
Choć istnieje kilka skutecznych metod, nie wszystkie tak samo szybko i dobrze radzą sobie z przebarwieniami. Co więcej, nie każda metoda jest równie szybka do przeprowadzenia. Jedna z dwóch najlepszych metod to czyszczenie pojemników plastikowych, a w zasadzie odplamianie, z użyciem octu. Ocet jest naprawdę nieocenionym pomocnikiem podczas sprzątania, i jak się okazuje, idealnie doczyszcza także przebarwienia na plastiku. Aby efekt był zadowalający, konieczne jest wymieszanie octu z wodą w następujących proporcjach: szklanka wody z jedną łyżką octu. Tak przygotowaną mieszankę należy wlać do zabrudzonego pojemnika i odstawić całość na co najmniej godzinę, ale najlepiej na dwie. Po upływie określonego czasu wystarczy wylać roztwór, przepłukać i osuszyć pojemnik. Plamy powinny zniknąć. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, warto później jeszcze raz umyć pojemnik w standardowy sposób.
Druga metoda, której warto się przyjrzeć w kontekście czyszczenia pojemników plastikowych, to ta z wykorzystaniem sody oczyszczonej. Tutaj konieczne jest przygotowanie dwuskładnikowej pasty: woda + soda oczyszczona. Po rozłożeniu pasty we wnętrzu pudełka trzeba odstawić je na pół godziny, później oczywiście wszystko wypłukać. Oprócz efektu związanego z pozbyciem się przebarwień pudełko pozostaje pozbawione nieprzyjemnych zapachów, które wcześniej były trudne do usunięcia. Można bez obaw przechowywać w pudełkach obrany czosnek, cebulę lub kiełbasę i nie martwić się, że pudełko będzie potem do wyrzucenia. Wszystko da się doczyścić.
Jak widać, wśród zalet pojemników plastikowych należy wymieniać nie tylko lekkość i uniwersalność zastosowania. To również proste czyszczenie pojemników plastikowych, dzięki któremu można z nich korzystać przez wiele lat. Oczywiście pod warunkiem wysokiej jakości produktów, takich jak opakowania dostępne w naszej ofercie.