Plast-Box S.A., jeden z międzynarodowych liderów opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza dotychczasowy profil działalności. Do portfolio włącza opakowania z regranulatu PCR (Post Consumer Recycled), które zyskują obecnie dużą aprobatę klientów, pakujących produkty non-food.
Wieloletnie doświadczenie w pracy z tworzywami sztucznymi, w tym z materiałami pochodzącymi z recyklingu, w połączeniu z poziomem innowacyjności pozwoliły spółce dynamicznie i sprawnie rozpocząć wykorzystanie PCR w swoich opakowaniach. Jego zawartość w wiaderkach Plast-Box sięga obecnie do 60% i nie powoduje utraty właściwości mechanicznych opakowania. Trwają dalsze badania nad zwiększeniem dozowania. Ostateczny stopień wykorzystania PCR do konkretnego zamówienia zależy od produktu i ustaleń z odbiorcą. Opakowania z udziałem recyklatów dają pełne możliwości stosowania aplikacji etykiet IML oraz nadruku offsetowego. Dzięki temu opakowanie nic nie traci na swojej wyrazistości, a zyskuje ekologiczny wygląd.
Plast-Box ma już za sobą bardzo ciekawy projekt pilotażowy. We współpracy z duńskim klientem, wypuścił na rynek ponad 30 tysięcy wiaderek do nawozów sztucznych z 60% udziałem PCR, zdobionych etykietą IML.
– Rynek zintensyfikował zainteresowanie surowcem wtórnym: PCRy, regranulaty. Wpłynęły do nas pierwsze seryjne zamówienia od klientów na opakowania z domieszką surowca wtórnego. Pozytywnie zakończyły się też testy wiader z regranulatu u naszych kluczowych klientów. Trwają ustalenia dotyczące zamówień, planujemy dalsze wdrożenia na rynek – mówi Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast-Box. – Coraz więcej firm włącza produkty pochodzące z recyklingu tworzyw sztucznych w swoją politykę prośrodowiskową. Jest to dla nich również skuteczny sposób budowania wizerunku odpowiedzialnego biznesu – stwierdza.
Wykorzystanie materiałów z tworzyw sztucznych z recyklingu PCR zapewnia wiele korzyści w zakresie zmniejszenia emisji CO2 i zrównoważonego rozwoju wspierając gospodarkę o obiegu zamkniętym. Plast-Box jest w pełni zaangażowany w te kwestie i pracuje z materiałami z recyklatów od wielu lat, promując przy tym wszelkie postawy związane z recyklingiem odpadów i ponownym wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu.
– Staramy się tak funkcjonować, by na każdym etapie wybrać rozwiązanie, które jest spójne z naszą misją dostarczania rozwiązań i produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Ważne jest, abyśmy we współpracy z innymi producentami branżowymi wciąż ograniczali liczbę zużywanych przez nas tworzyw sztucznych i efektywnie przechodzili na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Wspólnie z naszymi klientami chcemy realizować ideę zamkniętego obiegu, odpowiedzialnie zarządzając tworzywami sztucznymi – podsumowuje Artur R. Skonieczny.